KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555214
nr 1255 5214
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholm, "Utsikt Skinnarviksberget", signerad. Olja på duk, 38x40
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 maj 2019
kl 18:43:24
18/5 12:09:53
18/5 12:29:17
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander